Başkandan Mesaj

Başkandan Mesaj

Bosan, 1996’dan günümüze, 25 yıla yaklaşan yolcuğu boyunca Türk Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayi sektörüne boyama ve kaplama alanlarında hizmet verdi. Bilim ve teknolojinin gelişimini yakından takip ederek tam otomatik sisteme sahip olan kaplama hattı ile rakiplerinden ayrışmayı başardı.

Türk savunma sanayi sektörüne hizmet veren tüm kuruluşların bir zincir ile birbirine bağlı olması Bosan yönetiminde sorumluluk bilincini arttırdı. Bu nedenle sürekli iyileşme ve gelişme faaliyetleri doğrultusunda üretim kapasitesini arttırarak bu yolda sağlam adımlar ile ilerledi.

Bosan yönetimi yerli ve milli gücü arttırma yolunu her kitleyi bu zincire bir halka olarak bağlanması ile sağlanacağı anlayışına sahip; bu nedenle Türk savunma sanayine katkı sağlamanın yanı sıra kadın ve genç nüfus için istihdamı arttırmayı hedef olarak benimsedi.

Bosan, faaliyetlerini uluslararası kalite yönetim sistemi olan AS 9100 standartlarına göre kurup kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürüttü.
Aynı zamanda çevreye duyarlı faaliyetleri, çalışanları için güvenlik ve ergonomik koşulları önemseyen Bosan ISO 14001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 45001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahip.

Günümüzde Türkiye’nin sektöründe öncü firması olarak gelecekte de tüm paydaşları için değer yaratmaya devam edecek.

 

Bektaş MUTLUER
Genel Müdür